Blogi Podróżników Nasze Figloklubowe wspomnienia

18lip/170

15 lipca 2017 w Yellow Alvor Garden

Od 10:15 do 11:45 trwał dzień kosmiczny. Amelka, Mikołaj, Łukasz, Mateusz i Wiktoria odbyli trening gwiezdny na rycerza Jedi, a potem muesli okazje zbudować własna rakietę by wyruszyç w kosmos i zawrzeć pokój z przybyszami obcej planety.

O 14:00 rozpoczął się bańkowy szał - był na nim Mikołaj, Wiktoria oraz 3 Portugalczyków. Tego dnia większość dzieci z Polski była na wycieczce do Lizbony. O 14:40 skończyłam robić bańki, które pełniły role złych kosmitów, którzy niespodziewanie najechali nasza planetę - dlatego dzieci miały za zadanie ich unicestwić.

Yellow Alvor Garden 15.07.2017 graczyk

Po animacjach popołudniowych zaprosiłam dzieci na kino wieczorem. O 20:00 przyszłam do sali kinowej, gdzie miał się odbyć wieczorek filmowy.

17lip/170

13-15 lipiec 2017 w Festa Gardenia Hills

13 lipiec 2017

Rano odbyły się zabawy w klubie takie jak: gry karciane, malowanki, przyklejanie rysunków dla ozdoby. Dzieci poszły również na rzutki.

Po południu bawiliśmy się w Dzień księżniczek i rycerzy. Dziewczyny dostały korony które miały za zadanie ozdobić. Chłopaki dostali kartony z których mieli wykonać tarcze. Oglądaliśmy i słuchaliśmy fragmenty piosenek z bajek.

Wieczorem było Mini disco. Na zabawę z dziećmi przyszła małpka Figlo. Każdy chciał robić z nią zdjęcia. Małpka tańczyła razem z dziećmi.

Festa Gardenia Hills- 13.07.2017 osiczanska

14 lipiec 2017

Rano przyszły do nas dzieci, które tego dnia wyjeżdżały, więc rozdałyśmy im dyplomy pożegnalne, jakie rozdajemy każdym dzieciom, które przychodzą do mini clubu. Później był czas na zabawy z balonami, team hotelowy również wręczał prezenty w formie balonów.  O 10:45 odbyła się gra w rzutki, przyszło 10 osób.

O 16:30 odbyła się gra w shouback, w której wzięło udział 8 osób. O 17:30 Julia poprowadziła latino dance, w którym wzięła udział 11-letnia Julia, jej mama i koleżanka.

Festa Gardenia Hills 14.07.2017 osiczanska

15 lipiec 2017

Rano na zajęcia przyszedł jeden chłopiec Filip, z którym bawiłyśmy się klockami. O 10:45 zaczęły się rzutki na które przyszło wiele nowych osób.

Festa Gardenia Hills 15.07.2017 osiczanska (1)

Po południu, gdy zaczęła się gra w shouback udało nam się zachęcić do zabawy nowe twarze. 1 miejsce zajęła Maja, 2 miejsce zajął pan Grzesiek, a 3 miejsce zajął Mateusz.

Festa Gardenia Hills 15.07.2017 osiczanska (2)

O 17 odbył się mecz siatkówki, w którym uczestniczyło 18 osób, a o 17:30 odbyło się latino dance, stawiło się na nim 5 osób . Po godzinie 18 zajmowałyśmy się dziećmi, których rodzicie byli na spotkaniu informacyjnym. Bawiliśmy się w łaoki oraz poznawaliśmy się. Wieczorem ponownie spotkaliśmy się  na mini disco.

14lip/170

11 lipca 2017 w Kiani Beach

O godz. 10:30 prowadziłam poranną gimnastykę. W aktywności wzięło udział 9 osób, w tym spośród kobiecej delegacji, jeden rodzynek - pan John. Następnie o godz. 11:30 uczestniczyłam w zajęciach z zumby, prowadzonych przez jedną z animatorek z lokalnego teamu - Kamy. Później o godz. 12 odbyła się gra dnia, a następnie o 12:30 zdjęcia i przejażdżka na osiołku Herculesie.

O godz. 16 w naszym hotelu odbyła się darmowa lekcja nurkowania. Moim zadaniem było przetłumaczenie Polakom zasad pływania pod wodą. Następnie o godz. 17:30 prowadziłam aqua dance, w aktywności wzięło udział ok. 30 osób Nie zabrakło również wsparcia turystów pozostających ''na lądzie''.

11.07.2017, Kiani Beach michalak

O godz. 20:30 odbyło się mini disco. Następnie o 21:15 bingo i punkt 21:30 karaoke, w którym nawet najmłodsi brali udział m.in. nasza mała Oliwia, która zaśpiewała piosenkę Sylwii Grzeszczak.

Zakres tematyczny: Kreta, Kiani Beach Brak komentarzy
13lip/170

8 lipca 2017 w Acapulco Resort

Dzień rozpoczęliśmy poranną gimnastyką, o dziwo z inicjatywy dzieci! :) Następnie mieliśmy zawody w mini golfa, w których udział wzięli Dominika, Lidia, Szymon, Leon, Gabrysia. Nie zabrakło nagród i dyplomów! Na koniec bawiliśmy się w gry na basenie.

20170701_155052

Po południu animacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem! Wszyscy przyszli na robienie robotów z papieru i kubków. Czas w figloklubie spędzali: Julka, Dominika, Lidia, Mateusz, Michał, Leon, Gabrysia, Wiktoria, Konrad, Kuba, Idia, Szymon, Franek. Później mieliśmy malowanie twarzy , dzieci były zadowolone.

20170705_163850

Wieczorem odbyło się Mini disco oraz show dla dorosłych - tańce kubańskie. To był bardzo pozytywny dzień! :)

Zakres tematyczny: Acapulco Resort Brak komentarzy
12lip/170

1 lipca 2017 w Simeri Village

Dzień podróżnika zaczęliśmy od przygotowania mapy hotelu. W animacjach wzięło udział 10 dzieci!

Po południu był czas na  gry i zabawy w basenie, następnie wraz z małymi podróżnikami poszukiwaliśmy ukrytych zagadek podróżując za wskazówkami ukrytymi na mapie. Pod koniec zajęć odbył się family event, dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdzalni!

Wieczorem spotkaliśmy się na mini disco! A później był wspólna zabawa z gośćmi, przy muzyce na żywo.

Zakres tematyczny: Simeri Village Brak komentarzy
11lip/170

9 lipca 2017 w Sunrise All Suites Resort

Rano do dzieci przyszedł pirat. Miał on mapę kapitana Rudobrodego, która prowadziła do skarbu. Dzielni majtkowie Pola, Helena, Magda, Ola i Adam przeżyli wszystkie przygody przygotowane przez Rudobrodego i odnaleźli ukryty skarb!

Po południu był Aqua aerobic, w którym udział wzięła Pani Alicja. Następnie odbył się set taneczny, na którym, zgodnie z obietnicą, pojawił się Pan Roman a także Jego córka - mama Adasia. Przyszła też Pola - nacieszyć się ostatnimi atrakcjami przed wylotem.

Wieczorem, jak zawsze odbyło się Mini Disco, na którym były prawie wszystkie polskie dzieci :) Następnie był czas na show dla dorosłych, podczas którego publiczność wybierała Miss Hotelu Sunrise :)

10lip/170

8-9 lipca 2017 w Otrant

8 lipca 2017

Tradycyjnie dzień rozpoczęliśmy stretchingiem, który prowadził Mikołaj. Poranne rozciąganie pozwoliło nam się obudzić i nazbierać energii na całe popołudnie. Stretching na placu zieleni oraz z widokiem na Adriatyk jest zdecydowanie najlepszym rozpoczęciem dnia! Energię przekazałyśmy gościom podczas aqua dance. Następnie Panie wskoczyły do basenu i odtańczyliśmy z nimi wszystkie figloklubowe chorełki. Na koniec przedpołudnia dla chwili relaksu przeprowadziliśmy masaże relaksacyjne całego ciała.

Popołudniowy blok animacyjny był pełen wrażeń. Skąpani w morzu, a także w morzu słońca zbudowaliśmy z Julią, Dominiką, Maćkiem i Kamilem fantastyczny zamek z piasku. Dziewczyny po zebraniu całego wiadereczka muszelek wzięły się za przystrajanie go. Robił wrażenie! Dodatkową atrakcją było także zakopanie animatorki w piasku :)

Po południu każdy z nas zmienił się w prawdziwego artystę. Mieliśmy okazję malować każdą częścią ciała! Poodbijaliśmy swoje kończyny na płótnie, rysowaliśmy siebie nawzajem, pomalowaliśmy prawie całe swoje ciało! Jednak to prawda, że brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci.

9 lipca 2017

Dzisiaj zgodnie z informacja od ratownika był jeden z najcieplejszych dni w roku,lecz to jednak nie odstraszyło naszych figloklubowiczów od wzięcia udziału w zajęciach. W zacienionym domku na terenie parku hotelowego spędziliśmy udanie blok zajęć przedpołudniowych. Poranek przeznaczyliśmy na stworzenie własnych gier planszowych, które jak sie okazało są uwielbiane zarówno przez te młodsze dzieci, jak i starsze. Na koniec zagraliśmy w dwie z nich, a przy okazji wiele sie o sobie dowiedzieliśmy.

Popołudniowy Aqua aerobik był jak zawsze bardzo udany. Basen wypełniony do połowy robił wrażenie, a energia ćwiczących i tańczących turystów dodawała nam coraz więcej sił do tańca.

Wieczorna salsa wypełniła płac przed scena po brzegi. Piosenki despacito czy macarena to obowiązkówy punkt tych zajec.

Zakres tematyczny: Otrant Brak komentarzy
10lip/170

7 lipca 2017 w Royal Park

Dzień rozpoczęliśmy od wykonania wielkiego zamku z piasku. Do stałych bywalców dołączyli Julka, jej brat Bartek, Lilianna i Amelka. Po zrobieniu poszliśmy do klubu i kolorowaliśmy Małpkę Figlo.

Na popołudniowy blok animacji przyszli Markus i Natasza. Oprowadziłem ich po hotelu, a następnie poszliśmy do innych animatorek na sportową zabawę. Później, z racji tego, że wieczorem odbywał się karnawał, dzieci przebrały się i pojechaliśmy ciuchcią z klaunem.

Zakres tematyczny: Royal Park Brak komentarzy
10lip/170

6 lipca 2017 w Orchidea

Rano dzieci przyszły na zajęcia po pół godziny, pograliśmy w pingponga, pomalowaliśmy chwilę po czym dzieciaki stwierdziły że idą na basen :)

dav

Po południu w animacjach uczestniczyły 4 osoby. Najpierw pograliśmy w pingponga, następnie robiliśmy dinozaury z balonów. Wieczorem bawiliśmy się na mini disco!

dav

Zakres tematyczny: Albena, Orchidea Brak komentarzy
10lip/170

5 lipca 2017 w Eurocalas

O godzinie 11.00 rozpoczęło się Thai Chi, na którym pojawił się m.in. pan Krzysztof. Będąc bardzo zadowolonym stwierdził, że będzie chodzić codziennie na zajęcia rozciągania (wszystkie panie zaskoczył swoją gibkością!). O godzinie 12.00 miał miejsce cocktail game, w którym nie do końca mogłam uczestniczyć ze względu na małe zamieszanie-team nie do końca wiedział jakie zajęcia miał wpisane w harmonogram. Ja wykorzystałem ten moment na pomoc naszym klientom-tłumaczenie na recepcji, szukanie zaginionego dmuchanego koła itp. Dodatkowo, w dalszym ciągu załatwiłam sprawy organizacyjne związane z naszym schowkiem. Potem o 12.45 poprowadziłam aqua aerobik, do którego dołączyła się moja współanimatorka Klaudia. Przyszło bardzo dużo pań. M.in. pojawiła się pani Kinga, która tego dnia uczestniczyła we wszystkich moich zajęciach. Aqua wyszło wspaniale. Użyłam nasze choreografie, dodałam ćwiczenia siłowe i oczywiście na koniec był relaks. Wszyscy cały czas się śmiali. Te zajęcia dały mi mnóstwo satysfakcji.

IMG-20170705-WA0008

O godzinie 15.15 rozpoczęła się siatkówka w basenie. Zaczął ją team, a później dołączyłam się ją z moimi polskimi zawodnikami. Zjawili się panowie Paweł i Wojtek, młodszy od nich Mikołaj i oczywiście pani Kinga. Zaraz po tym odbył się mecz waterpolo w podobnym składzie, ale do polskiej ekipy dołączył jeszcze Bruno.

IMG-20170705-WA0010

Zakres tematyczny: Eurocalas Brak komentarzy