Blogi Podróżników Nasze Figloklubowe wspomnienia

10lis/170

Wspomnienia z wakacji w Primorsko Del Sol

Dzień olimpijski. Wraz z Nikolą i Oliwerem wykonaliśmy flagę olimpijską, którą także oznaczyliśmy naszymi naklejkami figloklubowymi. Rozpoczęliśmy również przygotowania do popołudniowych igrzysk olimpijskich przygotowując plan tego ważnego wydarzenia. Nie zabrakło także ćwiczeń przygotowujących nas do uczestnictwa w igrzyskach. Nasze twarze również przybrały różne kolory, tak jak u prawdziwych kibiców.

O godzinie 16.00 rozpoczął się popołudniowy blok animacyjny. To popołudnie było bardzo ważne, ponieważ miały odbyć się igrzyska olimpijskie. Flagę olimpijską mieliśmy już gotową. Potrzebowaliśmy jeszcze tylko znicza olimpijskiego, który symbolizuje rozpoczęcie igrzysk. Wykonaliśmy go wraz z Zuzią, Mają, Filipem, Leną i Mają. Następnie w uroczystej paradzie wokół basenu nastąpiło oficjalne rozpoczęcie igrzysk olimpijskich. Na naszej tablicy wyników znalazło się sześć konkurencji m.in. biegi, skakanie czy turlanie piłki. W ostatecznej klasyfikacji okazało się, że wszyscy olimpijczycy świetnie sobie poradzili za co otrzymali dyplomy i figloklubowe medale.

O godzinie 20.30 rozpoczęło się MINI DISCO. Brało w nim udział wiele dzieci i oczywiście nasi figloklubowicze : Maja, Zuzia, Nikola, Oliwer i Maja. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Dzień rybaka i wody. Pierwszym wyzwaniem dla Nikoli, Oliwera, Mai i Szymona było namalowanie wody gdyby była ona człowiekiem. Nasi figloklubowicze świetnie sobie poradzili z tym zadaniem i ich prace powiesiliśmy na oknie w children’s playground. Następnie każdy z nich zabrał dla siebie wiaderko i wyruszyliśmy na plaże i wydmy w poszukiwaniu skarbów do naszego akwarium, które zamierzaliśmy wykonać. Znaleźliśmy wiele przepięknych muszelek i kamieni. Zabraliśmy z plaży również trochę piasku. Po powrocie do children’s playground zabraliśmy się do wykonywania akwarium. Znalazła się w nim m.in. ośmiornica, delfin, a nawet rekin. Jak na prawdziwych rybaków przystało, urządziliśmy również zawody w łowieniu ryb. Naszymi wędkami były słomki, a rybami makaron rurki. Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy.

Dzień PIRATA. Maja, Filip, Zuzia, Janek, Gabrysia, Oliwia, Maja, Basia i Natalia wymyślili sobie pirackie imiona, którymi posługiwaliśmy się przez cały dzień. Mieliśmy Piratkę Złote Serce, Piratkę Arę czy Piratkę Delfina. Następnie wykonaliśmy flagę naszego okrętu, któremu nadaliśmy nazwę Figlo okrętu. Wykonaliśmy także wyrzutnie bom i skonstruowaliśmy także same bomby. Gabrysia wykonała także odstraszasz na złych piratów. Każdy dla siebie zrobił również piracką czapkę, która odzwierciedlała jego imię. Na koniec zbudowaliśmy nasz okręt, z którego mieliśmy zacząć nasze poszukiwanie skarbu.

Po południu wszyscy piraci weszli na pokład naszego Figlo okrętu i rozpoczęliśmy poszukiwanie skarbu. Maja, Filip, Zuzia, Janek, Gabrysia, Oliwia, Maja i Nadia byli bardzo podekscytowani. Na początku znaleźliśmy część mapy, która mogła nas do niego zaprowadzić. Po drodze naszym oczom ukazało się kilka wskazówek i kolejne części mapy ! Jednakże zdarzyło się także, że w niektórych miejscach szukaliśmy niepotrzebnie. Może to źli piraci chcieli nas zmylić.. Jednakże w pewnym momencie wskazówka podpowiedziała nam, że skarb jest już blisko. Szukaliśmy zatem cierpliwie. „Jest” – krzyknął Janek. Znaleźliśmy skarb. Każdy z Figloklubowiczy otrzymał nasze figloklubowe puzzle.

Odwiedź ten figloklub w sezonie lato 2018 i zaplanuj już dziś swoje wymarzone rodzinne wakacje!

Zakres tematyczny: Primorsko Del Sol Brak komentarzy
23paź/170

Wakacyjne wspomnienia z Guitart Central Park

Od samego rana robiliśmy kolorowe pacynki - wybieraliśmy swoje ulubione wzory spośród kurczaków, świnek, wróżek, czarownic czy rolnika - a następnie sklejaliśmy dwie połówki, wkładaliśmy słomkę i tworzyliśmy pacynkę. Następnie graliśmy w grę Uno - Ania za każdym razem wszystkich ogrywała - jest najlepsza! Od godziny 11 malowaliśmy.

Już o godzinie 15 zaczęliśmy malowanie twarzy. Ania wymarzyła sobie wielkiego, różowego kwiatka. Oczywiście użyliśmy ogromną ilość brokatu oraz perełki! Inne dzieci zostały kotkami, łabędziami, króliczkami oraz miały tęczowe wzory na czołach. Później układaliśmy Puzzle. Na pierwszym obrazku były księżniczki, a na drugim ułożyliśmy Spider-Mana. O godzinie 17 na podwieczorek zjedliśmy babeczkę oraz wypiliśmy wodę - tego dnia było bardzo gorąco!

O godzinie 21 rozpoczął się występ francuskiego Magika. Pokazywał on dzieciom sztuczki - między innymi pudełko, które samo się ruszało. Na scenie wystąpiła pani Agnieszka, która została wybrana spośród publiczności.

Innego dnia już od 10 kolorowaliśmy obrazki. Czekaliśmy na wszystkie dzieci, by wszyscy wspólnie nauczyli się kroków do wieczornego przedstawienia Król Lew. O 11 zaczęliśmy próbę. Ania została hieną, a Maja - lwiątkiem. Okazało się, że Tosia dostała aż 2 role - zarówno hieny jak i zebry! Dziewczyny bardzo szybko nauczyły się układów, więc mogliśmy pograć razem w gry planszowe. Grą dnia okazał się chińczyk.

Od godziny 15 robiliśmy bransoletki z muliny. Niektórzy robili je pierwszy raz, więc wszyscy pomagaliśmy sobie nawzajem. Od 16 trwały gry wodne - dzieci zjeżdżały z wodnej zjeżdżalni i oblewały się nawzajem pistoletami na wodę. Następnie graliśmy w Sjoelen - okazało się, że ta gra bardzo spodobała się Marcelowi. Razem z Mateuszem malowaliśmy obrazek ze Spider-Manem.

Od godziny 21 mogliśmy zjeść watę cukrową. Od 21:30 trwały przygotowania do show - malowaliśmy twarze i przebieraliśmy się za zwierzęta. O 22 zaczął się Król Lew. Dzieci świetnie sobie poradziły na scenie - z pełnym zaangażowaniem odgrywały swoje role.

16paź/170

Wakacyjne wspomnienia z Beatriz Costa & Spa

Poranki zaczynamy od rozgrzewki - stretchingu  przy basenie. Po południu był czas na rywalizację!

IMG_3751

Odbyła się rozgrywka piłki nożnej. Obie drużyny dzielnie walczyły :)IMG_3766

Kangoo JumpIMG_3753

Animacje z Mikołajem IMG_3748 IMG_3744

9paź/170

Wakacyjne wspomnienia z Eurocalas

Poranki zaczynamy na sportowo - na początku odbył się stretching! Następnie miał miejsce cocktail game oraz  Zumba., która wyszła idealnie. W zajęciach uczestniczyły panie Marta i Magda oraz ich dzieci. Wszystkim bardzo się podobało.

21.08 Eurocalas

Dzień Indianina! W zabawie udział wzięła Kalina, Gabrysia, Maja. Nadałam im indiańskie imiona, słuchałyśmy opowieści "w indiańskiej wiosce", szukałyśmy śladów zwierząt oraz polowałyśmy na bizona :) Na moje pytania odpowiadały indiańskim okrzykiem i świetnie się bawiły! O 12:30 wzięłam udział w aqua aerobicu.

26.08Eurocalas

O 16:00 zaczęłam drugą część mojego dnia tematycznego na który przyszli: Maja, Nadia, Natalia, Nina, Mateusz, Szymek, Kalina, Igor. Tym razem tworzyliśmy pióropusze, do których potrzebne były oczywiście piórka, po które poszłam wraz z dziećmi w teren. Odnaleźliśmy liście, które kształtem idealnie przypominają pióra. Uczyliśmy się także tańca na wywołanie deszczu, który zakończył się opryskaniem dzieci z pistoletu na wodę. Malowaliśmy także twarze w indiańskie barwy! Robiliśmy też tipi z wielkich klocków. Na koniec dzieci dostały dyplomy i naklejki z figloklubową małpką-indianinem :)

O 20:15 jak codziennie rozpoczęło się mini disco do którego przebieramy się i malujemy sobie twarze specjalnie dla dzieci :) Tańczyliśmy układ do naszej figloklubowej piosenki :)

29.08 Eurocalas

Dzień elfa leśnego. W animacji brali udział: Mateusz, Szymek. Na początek dzieci dowiedziały się, że leśne elfy nie są to zwyczajne elfy, tylko łowcy. Z tego powodu między innymi tropiłam z dziećmi zwierzynę i graliśmy w zwierzęce kalambury. Dzieci dowiedziały się, że król Eryk (król elfów) zgubił pierścień i w popołudniowej części animacji będą go musiały odnaleźć, co sprawiło, że były bardzo podekscytowane :) Oprócz tego dzieci miały misję związaną z pistoletem na wodę, która polegała na przebiegnięciu slalomu między drzewami oddając z niego strzały w ich kierunku. Dzięki temu mogły poczuć się jak prawdziwi elfi łowcy. O 12:30 prowadziłam razem z Zuzą Aqua Aerobik.

30.08 Eurocalas 30.08

O 16.00 rozpoczęłam drugą cześć dnia elfa leśnego. Dzieci uczestniczące: Mateusz, Szymek, Ala, Marcel, Nadia, Szymek, Kuba. Tym razem dzieci między innymi tworzyły elfickie stroje i były mianowane tym samym na leśne elfy. Tajemnicza wiedźma chciała im przeszkodzić w znalezieniu pierścienia, ale nasi bohaterowie ją pokonali grając w ciuciubabkę. Następnie dzięki nauczeniu dzieci czterech słów w języku elfickim były przygotowane do wędrowania po terenie hotelu w poszukiwaniu kolejnych części mapy. W kolejnych miejscach odnajdywały balony z ukrytymi elfickimi wskazówkami. Oczywiście ostatecznie udało się im odnaleźć pierścień króla Eryka, który znajdował się w basenie z kulkami. Na koniec dostały puzzle figloklubowe. Rodzice się temu przypatrywali i byli dumni ze swoich pociech! :)

Zakres tematyczny: Eurocalas Brak komentarzy
29wrz/170

20 i 21 sierpnia 2017 w Poseidon Resort

20 sierpnia 2017

Godzina 10 stretching, czyli ulubiony punkt programu dla tych, którzy potrzebują z rana odprężenia i rozluźnienia. Półgodzinne rozciąganie połączone z relaksująca jogą wprowadza nas w przyjemny nastrój i samopoczucie z samego rana.

O godzinie 10:30 spotykam się z Anią i Janem, by poznać naszą najbliższą okolicę. Na początku tworzymy mapę hotelu i zaznaczamy na niej wszystkie najważniejsze miejsca. Następnie sprawdzamy naszą wiedzę,jak również poznajemy nowe miejsca i wszystkie tajemne przejścia, by potem zaskoczyć wiedzą rodziców.

O 15-tej rozpoczynamy waterpolo - grę w piłkę ręczną w wodzie, na której tworzą nam się dwie polskie drużyny- czerwoni oraz żółci . Wymalowuje wszystkim uczestnikom barwy drużyny na twarzach i rozpoczynamy. Mecz kończy się zdecydowaną wygraną drużyny czerwonych 2-0. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

20.08.2017 M. Pawka Poseidon resort

O 16-tej na zajęciach spotykam się z Bartkiem, z którym wybieram się na zażyć trochę sportowych rywalizacji ,gramy razem w piłkę nożną ,siatkową oraz ręczną.

Godzina 20:00 to Mini Disco, na którym pojawia się ekipa polsko-ukraińska. Dużo się przy tym śmiejemy i poznajemy nowych znajomych :)

O 21:00 rozpoczynamy rozgrywki w grę o nazwie "bingo" . Zacięta walka o wygraną trwa ponad godzinę. Grę utrudniam szybkim czytaniem liczb, dzięki czemu nie nadążamy zaznaczać wszystkich z nich.

21 sierpnia 2017

Godzina 10:00 to stały punkt jakim jest stretching połączony z jogą, na którym doznajemy całkowitego odprężenia i rozluźnienia ,zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Godzina 10:30 -  zaczynamy Dzień Indiański , tworzymy własne plemię niebezpiecznych niedźwiedzi. Robimy pióropusze, barwy wojenne , dowiadujemy się gdzie mieszkają oraz jak żyją Indianie. Wtedy dopiero gotowi jesteśmy na polowanie.

21.08 Poseidon resort M. Pawka

Godzina 15:00 - rozpoczynamy turniej gry w Ping ponga, na którym jedni uczą sie nowych ruchów , a drudzy prowadzą zacięta walkę z innymi uczestnikami , a to wszystko przy dobrej muzyce . Jedno jest pewne- gra jest pełna emocji i nikt nie wychodzi stamtąd "znudzony".

Godzina 16 to czas na naukę Indiańskich metod polowania. Strzelanie z łuku,rzut ostrzem to tylko dwie z wielu możliwości polowań jakich używają Indianie.

O godzinie 20 odbyło się Mini Disco, na którym pojawia się zarówno plemię niebezpiecznych niedźwiedzi,jak i inne plemiona. Wspólna zabawa wydaje się nie mieć końca.. :)

O 21:00 spotykamy się pod recepcją i razem wychodzimy do hotelu Pappas znajdującego się w niedaleko od naszego resortu. Tam możemy zobaczyć pokaz tradycyjnych tańców greckich . Jest to ciekawe widowiskowo wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci.

29wrz/170

20 i 21 sierpnia 2017 w Guitart Central Park

20 sierpnia 2017

Dla najmłodszych:

Spotykamy się o 10. Dzień rozpoczynamy od porannej gimnastyki. Następnie rozgrzani, pełni energii gramy w przeróżne gry muzyczne, śmiechu, tańca i muzyki nam nie brakuje. W ostatniej grze muzycznej zamieniami się w żaby. Pełne stadko żab po tańcach i pląsach robi swoją własną marionetke - żabkę.

Po południu spotykamy się z Anią, Kubą i Mają. Czas na świętowanie - nasza dobra koleżanka z Francji obchodzi urodziny, śpiewamy jej sto lat po polsku, później wszyscy razem jjemy pyszny tort. Następnie czas na malowanie twarzy. Na koniec naszego popołudniowego spotkania w Figloklubie gramy w przeróżne gry stolikowe.

Wieczorem, w sali konferencyjnej spotykamy się na występie światowej sławy francuskiego magika - w jednym numerze pomaga mu nawet pani Agnieszka :)

20.08 Guitart Central Park 20.08

Dla starszych:

Rano odbyła się gimnastyka, później zajęcia w wodzie. O 11:30 odbył się Bodyforming - ćwiczenia rzeźbiące sylwetkę. O 12:00 były gry koktajlowe a następnie Club Dance.

O 15:00 graliśmy w wodną siatkówkę i water polo. Później był czas na grę w rzutki. :)

21 sierpnia 2017

Zajęcia dla najmłodszych

Od samego rana robiliśmy kolorowe pacynki - wybieraliśmy swoje ulubione wzory spośród kurczaków, świnek, wróżek, czarownic czy rolnika - a następnie sklejaliśmy dwie połówki, wkładaliśmy słomkę i tworzyliśmy pacynkę. Następnie graliśmy w grę Uno - Ania za każdym razem wszystkich ogrywała - jest najlepsza! Od godziny 11 malowaliśmy.

Już o godzinie 15 zaczęliśmy malowanie twarzy. Ania wymarzyła sobie wielkiego, różowego kwiatka. Oczywiście użyliśmy ogromną ilość brokatu oraz perełki! Inne dzieci zostały kotkami, łabędziami, króliczkami oraz miały tęczowe wzory na czołach. Później układaliśmy Puzzle. Na pierwszym obrazku były księżniczki, a na drugim ułożyliśmy Spider-Mana. O godzinie 17 na podwieczorek zjedliśmy babeczkę oraz wypiliśmy wodę - tego dnia było bardzo gorąco!

O godzinie 21 rozpoczął się występ francuskiego Magika. Pokazywał on dzieciom sztuczki - między innymi pudełko, które samo się ruszało. Na scenie wystąpiła pani Agnieszka, która została wybrana spośród publiczności.

Zajęcia dla dorosłych:

Dzień rozpoczęliśmy od porannego rozciągania. Rozgrzani, pełni energii wskoczyliśmy do basenu, by w rytmie muzyki wykonać serię ćwiczeń i zatańczyć przeróżne układy. Następnie spróbowaliśmy swoich sił w rzutkach. Na zakończenie porannego bloku animacji zatańczyliśmy 3 nasze hotelowe układy.

Spotykamy się ponownie o 15 na turnieju ping-ponga. Silna polska reprezentacja jest nie do pokonania, wśród dorosłych pierwsze miejsce zajmuje pan Robert, a wśród dzieci syn Szymon. W końcu jaki ojciec taki syn :) Następnie razem z Zuzą i Kubą spotykamy się w basenie. Czas na wielką wodną olimpiadę.

O 22.00 odbył pokaz tańców ze wszystkich stron świata! :)

21.08 Guitart Central Park 21.08

 

28wrz/170

19 i 20 sierpnia 2017 w Acapulco Resort

19 sierpnia 2017

Od rana zaczęliśmy poranna gimnastyką, jednak entuzjazm animatorów zdecydowanie przewyższył entuzjazm dzieci, więc nie trwało to długo. Następnie zajęliśmy się rzeczami artystycznymi. Najpierw robienie własnych bransoletek koralików i makaronu aż w końcu na malowaniu farbami naszych własnych osad indiańskich. Byli z nami: Ola, Ania, Bartek, Basia, Olek, Ania, Olek (tak..mamy zjazd Olków i Ani ), Kinga, Tymek i Otylia. O 12 mieliśmy pool game.

20170812_161118

Po południu zaczęliśmy nasz dzień Indianina. Zaczęliśmy od robienia pióropuszy i włóczni, a skończyliśmy na podchodach i szukaniu skarbu. Byli z nami: Ania, Ania, Olek, Olek, Basia, Bartek, Kinga, Otylia i Tymek.

O 21 mieliśmy mini disco, a następnie show taneczne grupy z Kuby.

20170812_155933

20 sierpnia 2017 

Od rana zaczęliśmy nasz dzień robota. Robiliśmy je głównie z kubków papierowych. Powstały przeze roboty zwierzęta, roboty ludzie, roboty rośliny. Byli z nami: Ania, Ola, Basia, Bartek, Kamil, Tym, Ania, Alek. O 12 mieliśmy pool game.

Po południu mieliśmy zawody w rzucanie do celu, a następnie malowanie twarzy i różne gry ruchowe. Zawody oczywiście z nagrodami. W trakcie malowania twarzy powstawały nam liczne kotki, motyle, rycerze i jeden upór. W trakcie zabaw mieliśmy przerwę na ciasto, ponieważ Otylia miała dzisiaj urodziny wiec zrobiliśmy małe party. Byli z nami: Basia, Bartek, Ania, a Kamil, Ania, Olek, Olek i Kinga.

 

Zakres tematyczny: Acapulco Resort Brak komentarzy
28wrz/170

19 sierpnia 2017 w Beatriz Costa & Spa

Po południu odbyło się Fiesta Flamenca - ja i Natalia oraz szef animacji byliśmy przebrani za mieszkańców Hiszpanii. Była muzyka flamenco przy basenie, wspólne tańce, żelki dla dzieci i alkohol dla dorosłych. Fiesta skończyła się ok. godziny 17:00

Wieczorem przyszedł czas na Il Divo Show czyli quartet operowy. Następnie tańce animacyjne na scenie. Wszyscy świetnie się bawiliśmy :)

19.08.2017 r. Beatriz Costa & Spa

27wrz/170

19 sierpnia 2017 w Otrant/Ville Otrant

O 10:00 odbył się poranny stretching na placu zieleni. Pani, która na niego przyszła stwierdziła, że to jej najlepsze rozpoczęcie poranka. Później Julianna z Mikołajem zatańczyli aqua dance przy basenie. Aqua aerobik nieustannie cieszy się powodzeniem wśród turystów. Sielanka na trawie pozwoliła  zrelaksować się dwóm przemiłym paniom.

Po południu wraz z Nikolą poprowadziliśmy zajęcia dla naszych Dzieci czyli Dzień Podróżnika. Wraz z figloklubowiczami stworzyliśmy lornetki , kompasy, a także paszport, a później wybraliśmy się na podróż w poszukiwaniu skarbu podróżnika. Podróżnikami zostali Marcela, Zosia,Hania,Stefan i Maja. Odnaleźli dom podróżnika, który  w nagrodę  dał  im wspaniałe nagrody.

Wieczorem odbyło się mini disco, a później koncert Duo Band- lokalnego zespołu muzycznego.

Zakres tematyczny: Otrant Brak komentarzy
27wrz/170

18 sierpnia 2017 w Primorsko Del Sol

O godzinie 10.00 rozpoczął się przedpołudniowy blok animacyjny- dzień ARTYSTY. W tym szczególnym dniu, każdy mógł wykazać się swoimi artystycznymi zdolnościami. Nasze figloklubowe małpki na kolorowankach przybierały różne kolory. Jednakże naszym największym wyzwaniem było zrobienie masy solnej ! Wraz z Nikolą, Oliwią, Krystianem, Dominikiem, Bruno, Zuzią i Igorem zabraliśmy się do pracy. Ostatecznie masa wyszła idealna, a rzeźby z niej jeszcze piękniejsze. Mieliśmy wśród nich figlomałpkę czy bałwana. Piątek to również w naszym hotelu dzień transferowy, więc znaleźliśmy również czas na pamiątkową sesję zdjęciową.

O godzinie 16.00 rozpoczął się popołudniowy blok animacyjny. Na początku wraz z Nikolą i Oliwerem kontynuowaliśmy rzeźbienie z masy solnej. Malowanie farbami po dużym arkuszu również dało nam możliwość do sprawdzenia się w roli artysty. Każdy z nas również zaprojektował własny balon. Niektóre z nich miały szerokie uśmiechy czy okulary na nosie. Budowaliśmy również wieże i mosty z kart do gry.

Zakres tematyczny: Primorsko Del Sol Brak komentarzy