Blogi Podróżników Nasze Figloklubowe wspomnienia

22wrz/170

15 sierpnia 2017 w Ibersol Son Caliu Mar

Dzisiaj dzień zupełnie inny niż zwykle. W wielu państwach 15 sierpnia to święto państwowe i kościelne, stąd i my zorganizowaliśmy coś wyjątkowego. Przygotowywaliśmy się do tego od dwóch tygodni. Zaczynając od dnia grecko-egipskiego po wieczorne Hawaii Party. Zaczęliśmy od 9:30 podziałem chętnych uczestników na dwie drużyny - Egipcjan i Greków. Ja byłam w tej drugiej, przebrana za bogini ognia - Greczynkę. Z Polski udział brała nie tylko młodzież - przede wszystkim Nina i Nadia z tatą. To oni brali udział w grach, nie tylko jako widzowie. Łącznie z Francuzami i Włochami było nas koło 50. Pierwsza konkurencja to rzucanie jajka do przeciwnika.. tak aby się nie zbiło i coraz to dalej. Konkurencji było kilka, a każda zabawna, szczególnie te w wodzie. Gry trwały do 12:40 potem było uroczyste wzniesienie toastu sangrią. Rozdawaliśmy przekąski do 13:30.

15 sierpnia

 

15sierpnia

Z racji, że druga animatorka Ola była z większością dzieci na wycieczce, blok popołudniowy było podzielony dla dzieci i dorosłych. O 15 rozpoczęliśmy mini disco, ale uwaga uwaga - w wodzie! Było 7 dzieci z Polski i reszta francuzów ale zabawy była naprawdę świetna. Sama dawno tak się nie bawiłam w basenie, nawet na świetnym aquagym! ;) Od 16 do 17 bawiliśmy się w dmuchanym zamku, który był zorganizowany specjalnie na ten dzień dla naszych figloklubowych pociech. Od 16 wielka zabawa pool party ale tym razem już dla dorosłych. Parędziesiąt balonów napełnionych wodą, kółka, piłki, makarony - wszystko to spadło na gości w basenie punkt o 16. Do tego super imprezowa muzyka, my animatorzy tańczący wokół basenu i wskakujący co chwila do basenu do gości. Godzina szaleństwa!

158

O 19:30 zjedliśmy uroczystą kolacje na tarasie przy scenie, która była przez nas pięknie udekorowana - zrobiliśmy tiki bar, dekoracje w kształcie totemów, palmy, powycinane arbuzy, muszelki i kwiaty na stołach i wiele wiele więcej. Wszyscy byliśmy poprzebierani na styl hawajski, rozdawaliśmy kwiaty wszystkim gościom, które można było przewiesić sobie na szyje i zrobić piękne zdjęcia w przygotowanych wcześniej ramkach, postaciach z bajki - Lilo i Stich. Na kolacji były fontanny z czekolady, ciasta, torty - wszyscy goście z Polski jedli razem. Później przemowa menagera a po 21 dyskoteka, i tu uwaga - na parkiecie najwięcej Polaków - koło 15. Naprawdę miło było razem potańczyć :)

21wrz/170

15 sierpnia 2017 w Eurocalas

O 10:30 rozpoczął się Dzień Indianina! W zabawie udział wzięła Nadia i Larysa. Nadałam im indiańskie imiona, słuchałyśmy opowieści "w indiańskiej wiosce", szukałyśmy śladów zwierząt oraz polowałyśmy na bizona :) Na moje pytania odpowiadały indiańskim okrzykiem i świetnie się bawiły! O 12:30 wzięłam udział w cocktail game.

15.08Eurocalas

O 16:00 zaczęłam drugą część mojego dnia tematycznego na który przyszli: Nadia, Larysa, Balbina, Sabina, Dawid, Olek, Franio, Klaudia, Patryk, Hubert. Tym razem tworzyliśmy pióropusze, do których potrzebne były oczywiście piórka, po które poszłam wraz z dziećmi w teren. Odnaleźliśmy liście, które kształtem idealnie przypominają pióra. Uczyliśmy się także tańca na wywołanie deszczu, który zakończył się opryskaniem dzieci z pistoletu na wodę. Malowaliśmy także twarze w indiańskie barwy! Robiliśmy też tipi z wielkich klocków. Na koniec dzieci dostały legitymacje figloklubowe i naklejki z figloklubową małpką-Indianinem :)

20:15 jak codziennie rozpoczęło się mini disco do którego przebieramy się i malujemy sobie twarze specjalnie dla dzieci :) Tańczyliśmy układ do naszej figloklubowej piosenki :)

Zakres tematyczny: Eurocalas Brak komentarzy
20wrz/170

15 sierpnia 2017 w Yellow Alvor Garden

O 10:30 rozpoczął się dzień indiański. Do mojego plemienia dołączyli Szymon, Ida, Noemi oraz Nel. Byli z nami również rodzice Szymona. Dzieci nieśmiałe na początku, szybko się rozkręciły i podłapały historie o 4 wiatrach, braciach, których przechytrzył MRÓZ. Od początku wiedziały, że chcą ze mną wykonać indiańską misję. Po nadaniu indiańskich imion i zrobieniu pióropuszy natychmiast wyruszyliśmy w drogę, aby wrzucić serce wiatru północnego do stawu z żółwiami, gdzie miało się dokonać wielkie ocieplenie. Szymon jako jedyny mężczyzna w plemieniu dokonał tego aktu, a zaraz potem razem zatańczyliśmy taniec dziękczynny naturze za pomoc we wskazywaniu drogi ku wypełnieniu misji!

15.08 Yellow Alvor Garden 15.08.2017

O 14:00 rozpoczęliśmy indiańskiego chowanego. Dzieci miały okazję użyć swoich indiańskich imion do zaklepywania członków plemienia. Dołączyli do nas jeszcze Natan, Imi oraz Julka. Dzieci bawiły się aż do 15! Około 17:10 zgarnęłam dzieciaki na popołudniowe gry i zabawy. Tego dnia miałam na hotelu młodsze maluchy, wiec zagraliśmy w kolory w wodzie. Dzieci miały ogromna radochę, kiedy widziały że po raz kolejny animatorka łapie kolor czarny.

O 20:30 odbyło się mini disco na które przybyli Nel, Naomi, Julka, Wojtek, Szymon I parę portugalskich maluchów. Rodzice z uśmiechem ogladali wygibasy dzieci i robili im masę zdjęć.

19wrz/170

15 sierpnia 2017 w Lonicera Resort

Dzień Kosmity ! Wyruszyliśmy na kosmiczną planetę na której rozmawialiśmy o kosmitach – jak wyglądają, co potrafią, czy chcielibyśmy znać kosmitów. Nagle dowiedzieliśmy się , że w nocy kosmici porwali Małpkę Figlo i wyruszyliśmy jej na pomoc! – Raz dwa trzy ufoludek patrzy! – udało nam się uratować Małpkę. Później każdy stworzył swojego przyjaciela kosmicznego używając farbek i słomek. Po przygodzie z asteroidami wyruszyliśmy na ostatni etap podróży – stworzyliśmy swoje własne kosmiczne niebo ! – Brali udział Kuba, Oliwia, Zosia, Iza i Marysia.

15.08 Lonicera Resort, TurcjaPo południu  była Wizyta u Posejdona Wyruszyliśmy z wizytą do Posejdona – zabawy na plaży i w morzu! Stworzyliśmy fortecę! Później udaliśmy się na baseny a tam wodne szaleństwo ! Gry i zabawy w basenie i brodziku : ) Był berek i kuchnia wodna. Nie zapomnieliśmy o relaksie wodnym! – wspólne masażyki i lewitowanie w wodzie !- brali udział – Kuba, Krzyś, Oliwia, Zosia, Iza i Marysia.

Wieczorem był czas na Mini disco, a w tym tańce w rytm mini disco hitów. Brała udział 6 naszych dzieci :)

 

18wrz/170

14 i 15 sierpnia 2017 w Evenia Olympic Park

14 sierpnia 2017

Dzisiaj blok poranny rozpoczął się od godziny 10.00 grą w pierścienie. Oliwier zajął 2 miejsce i otrzymał wyjątkowy dyplom. O 11.00 każdy mógł spróbować swoich sil w warsztatach bankowych. Następnie o 12.00 zajęcia na basenie. Od 13.30 Do 14.30 odbyła się próba do wieczornego show.

IMG_20170814_165721

Od 15.00 w mini klubie wszyscy chłopcy i dziewczyny otrzymały szpady balonowe. Następnie zaczął się dzień księżniczek i rycerzy. Najpierw każdy wykonywał korony, następnie chłopcy robili tarcze, a dziewczyny przygotowywały sukienki. Na koniec wszyscy udali się na zamek wysłuchując królewskiej opowieści czyli zabawy polegającej na rozwijaniu refleksu i spostrzegawczości dzieci. W nagrodę wszyscy udali się na ucztę - lody. O 17.00 odbyło się tańczenie summer songs przy basenie głównym.

O 21.00 mini disco klaunowe. Następnie uroczyste rozdanie dyplomów. O 22.00 wieczorne show - Twoja twarz brzmi znajomo w wykonaniu animatorów.

IMG_20170814_21592615 sierpnia 2017

Od 10.00 zaczął się dzień pirata. Razem z Oskarem, Alanem i Borysem robiliśmy czapki pirackie, następnie chłopcy otrzymali szable balonowe oraz odbyło się malowanie twarzy młodych piratów. O 11.30 zabawy na basenie, a o 12.30 próba z dziećmi do pirackiego show. Od 13.30 do 14.30 próba wszystkich animatorów.

Od 15.00- 17.00 odbyło się wielkie szukanie skarbów po hotelu oraz dzieci mogły pokolorować pirackie kolorowanki. Blok wieczorny rozpoczął się pirackim mini disco. Następnie odbyło się rozdanie dyplomów oraz wieczorne show o 22.00. Na koniec około 23.00 wszyscy razem z gośćmi zatańczyliśmy summer songs na głównej scenie.

 

17wrz/170

14 i 15 sierpnia 2017 w Primorsko Del Sol

14 sierpnia 2017

O godzinie 10.00 rozpoczął się przedpołudniowy blok animacyjny – dzień SUPERBOHATERA. Rozpoczęliśmy więc intensywne przygotowania do zamiany w superbohaterów. Dominik przeobraził się w Venona, Miłosz w Jokera, Krystian we Flasza, Bruno w Czerwony Proch, Janek w Spidermana, Gabrysia w Księżniczkę, Zosia w Księżniczkę Lodu, Nikola w Czarną Moc, Oliwia w Superperłę, Basia w Barbie i Magda w Else. Każdy wykonał dla siebie super bohaterskie opaski i przebrania. Oczywiście każdy z superbohaterów miał swoje wyjątkowe moce, które z kolei wykorzystywaliśmy podczas meczu superbohaterów w piłkę nożną. Każda z drużyn walczyła o zwycięstwo. Po skończonym meczu każdy z uczestników otrzymał dyplom za uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu. Następnie rozegraliśmy zawody w rzutki o figloklubowy medal, który w nagrodę otrzymał Bruno.

O godzinie 16.00 rozpoczął się popołudniowy blok animacyjny. Rozpoczęliśmy go od gry w dwa ognie. Superbohaterki : Oliwia, Nikola, Basia, Milena, Ania, Magda kontra superbohaterowie : Miłosz, Krystian, Bruno, Janek, Dominik. Miano zwycięzcy w tej grze otrzymały dziewczyny. Następnie urządziliśmy zwody w przeciąganiu liny. Tutaj niepokonani okazali się superbohaterowie. Następnie stworzyliśmy tor przeszkód o miano superbohaterki i superbohatera hotelu Primorsko Del Sol. Nie był on łatwy. W jak najkrótszym czasie udało się go pokonać Oliwii, która została superbohaterką naszego hotelu, a tytuł superbohatera otrzymał Krystian. Kolejnie zagraliśmy w shulback. W tej grze najwięcej punktów zdobył Jaś, który otrzymał nasz figloklubowy medal. Następnie superbohaterki i superbohaterowie wybrali się na Zumbe.

O godzinie 20.30 rozpoczęło się MINI DISCO, w którym udział wzięło wiele dzieci z naszego hotelu i oczywiście nasi figloklubowicze : Ania, Jaś, Basia, Krysia, Zosia, Gabrysia, Nikola i Oliwia.

15 sierpnia 2017

O godzinie 10.00 rozpoczął się przedpołudniowy blok animacyjny – dzień podróżnika. Wraz z wszystkimi podróżnikami : Gabrysią, Zosią, Krysią, Basią, Nikolą, Oliwią, Anią, Jasiem, Bruno, Dominikiem, Krystianem, Igorem i Miłoszem wyznaczyliśmy nasze podróżnicze cele. Następnie wykonaliśmy paszporty, aby bezproblemowo móc poruszać się po całym świecie. Zbudowaliśmy również nasz samolot i wyruszyliśmy w podróż życia. Udaliśmy się najpierw do Stanów Zjednoczonych, gdzie widzieliśmy m.in. w Nowym Jorku Statuę Wolności. Kolejnie wybraliśmy się do Francji, gdzie w Paryżu widzieliśmy wieżę Eiffla. Natomiast w Japonii odbyły się prawdziwe zapasy w sumo.

O godzinie 16.00 rozpoczął się popołudniowy blok animacyjny. Kontynuacja dnia podróżnika. Wsiedliśmy zatem do naszego samolotu i wyruszyliśmy dalej. Udaliśmy się do m.in. do Włoch, gdzie zwiedziliśmy Rzym i Wenecję. Naszym kolejnym punktem na mapie była Afryka, gdzie wycieczka jeep safari dostarczyła nam mnóstwo wrażeń. Następnie postanowiliśmy, że urządzimy zwody w lotach samolotami. Każdy z figloklubowiczy z kartki papieru wyczarował swój własny odrzutowiec. Okazało się, że każdy z nich jest świetnym pilotem.

O godzinie 20.30 obyło się MINI DISCO. Nasi figloklubowicze świetnie się bawili. Gabrysia, Zosia, Nikola, Oliwia, Ania i Jaś cały czas mieli uśmiech na twarzach. :))

Zakres tematyczny: Primorsko Del Sol Brak komentarzy
16wrz/170

14 sierpnia 2017 w Otrant/Ville Otrant

Rano razem z Gabrysią zrobiliśmy laurkę oraz naszyjnik dla mamy. Następnie zagraliśmy w gry takie jak double i jungle speed.

Po obiedzie  poprowadziliśmy aqua aerobik dla naszych gości. Mimo początkowego "leniuszka" ze strony turystów, zajęcia zakończyły się w dużym składzie. Następnie odbył się mecz Wather Polo. Na koniec zagraliśmy w Bingo przy basenie , nikt nie przepuścić okazji aby wygrać darmowego drinka.

Wieczorem jak zwykle genialnie bawiliśmy się na Mini Disco! Dzieci ledwo mieszczą się na scenie! :)))

14.08 otrant (2)

14.08 otrant (1)

Zakres tematyczny: Otrant Brak komentarzy
15wrz/170

14 sierpnia 2017 w Berlin Green Park

O godzinie 10 rozpoczęliśmy dzień kosmiczny, zaczęliśmy od wykonania czapek wprost z kosmosu! Następnie zrobiliśmy nasze wyobrażenie o kosmosie, praca była wspólna, pamiętając o tym, że ta olbrzymia kartka nie ma granic. Dzieci stworzyły niesamowity kosmos przy użyciu dłoni. Po skończeniu dzieła umyliśmy ręce i na zakończenie zagraliśmy w kalambury, gdzie odgadywaliśmy kosmiczne słowa!

dav

 

O godzinie 16 rozpoczęliśmy od zrobienia bransoletek do oddychania. W związku z tym, że dzisiaj dostęp do tlenu w kosmosie jest ograniczony, musieliśmy zachować szczególną ostrożność. Następnie pobawiliśmy się w spostrzegawczego kosmicznego szpiega. Gra minęła szybko i wesoło, a my zabraliśmy się do następnej zabawy, jaka były kosmiczne kolory. Bo przecież zanim zostanie się ziemskim szpiegiem z kosmosu trzeba udowodnić w jak trudnych sytuacjach damy radę, pokazując na przykład swój refleks. Wieczorem odbyło się Minidisco :)

14wrz/170

13 sierpnia 2017 w Yellow Alvor Garden

Animacje dla dzieci:

O 9:30 zgarnęłam materiały z domu i zorganizowałam dzień pirata w hotelu. Na miejscu był Maciek i Noemi, ale obydwoje skorzystali, bo tak samo jak na plaży mieli okazje znaleźć skarb piratów na wyspie skarbów, rozbroić bombę oraz przejść labirynt raf koralowych. Potem pobiegliśmy razem do pokoju zabaw, by zaprojektować własna łódź piracka - to zrobiłyśmy wspólnie z Noemi, natomiast Maciek największy fan Minionków, którego w życiu spotkałam narysował minionka-pirata!

Od 14:00 do 14:30 trwały gry i zabawy dla dzieci. Bawili się z mną Imi, Maciek, Natalia, Alicja, Julka i Marcel, dołączyła nawet jedna mała dziewczynka z Anglii. Na początku graliśmy w kolory-wersja słówka portugalskie/ angielskie na biały lub czarny. Potem graliśmy chwilę w zbijaka, a na koniec urządziliśmy bitwę wodną ;)

O 17:00 rozpoczęło się waterpolo dla dzieci, które trwało około 35 minut. W tej niezwykle emocjonującej grze brali udział Marcel, Natan, Imi, Gosia i Julka. Grała z nami jeszcze dwójka Francuzów i 3 Portugalczyków. Dzieci do samego końca nie dawały za wygrana- mimo początkowemu wynikowi 12:0, teamowi, który przegrywał udało się jeszcze zdobyć 6 bramek.

O 20:30 rozpoczęło się Mini Disco! Tańczyło z nami 3-4 polskich dzieci, reszta czekała cierpliwie na rozdanie nagród, które odbyło się zaraz po. Wszyscy dostali obiecane premie nagrodowe.

Animacje dla dorosłych

O 12:00 rozpoczęło się Aperitif Game. Brała w nim udział 4 Polaków- Piotr, Wiktor, Dawid i Michalina. W grze, która polegała na wrzuceniu czterech kółek na dolna cześć parasola spisali się oni najlepiej. Reszta obcokrajowców Nie miała przy nich szans. Ostatecznie grę wygrał Dawid, któremu wręczyłam 5 minute po zakończeniu gry dyplom i buffę Rainbow.

O 15:00 rozpoczął się turniej w Boule. Trwał on prawie półtorej godziny! Polacy nie dawali za wygrana, szczególnie pan Piotr i jego syn Wiktor, którzy na Boule przychodzili od początku swojego przyjazdu! Pan Roman, który w grę grał po raz pierwszy z każda następna runda radził sobie coraz lepiej. Los jednak chciał, aby tego dnia przeciwnikami Polaków byli Francuzi, którzy prowadzili praktycznie podczas całej rozgrywki. Polski team zasilał jeszcze jeden "as w rękawie"- młody Arthur z Portugalii. On zdobywał wszystkie decydujące punkty, które wyrównywały punktację turnieju. Nie wystarczyło to jednak by wygrać z Francuzami, dla których przecież Boule to narodowy sport. Mimo tego Polacy bawili się świetnie i na sam koniec gratulowali przeciwnikom z uśmiechem. Po tym niezwykle zaciętym turnieju rozpoczęło się water polo( tego dnia specjalnie zamieniłam się animacjami z Vincentem). Na początku graliśmy dwa na dwa, a Potem dołączyło do nas jeszcze 2 Portugalczyków, co spowodować, ze na boisku zrobiło się tłoczno! Ja stałam na bramce teamu biało-czerwonego, a cały mecz asystował mi dzielnie pan Maciek, który zgarniał większość moich podań!

O 21:30 rozpoczęło się Cabaret Show, które razem z tańcami potrwało do około 23:10. Oczywiście tego wieczoru nie zabrakło polskich piosenek, które zabrzmiały głośno i pobudziły turystów, którzy lada chwila wskoczyli na parkiet. :)

13wrz/170

12 sierpnia 2017 w Berlin Green Park

O godzinie 10 rozpoczęliśmy zaproszeniem na aquareobik, następnie rozpoczęlismy grę w szubacha w której udział wzięło aż 8 Polaków, Pani Nikola zdobyła aż 28 punktów w pierwszej rundzie, co zrobiło ogromne wrażenie na reszcie zawodników oraz doprowadziło ją do zwycięstwa. Zaraz po szubachu moc atrakcji czekała  na zawodach w strzelaniu z łuku. Pan Tomek ze względu na swoje duże zaangażowanie w animacje, przez cały pobyt zdobywał duże ilości punktów i został królem strzelców. Na zakończenie, wszyscy wiwatowali naszemu Królowi Strzelców robiąc trzy razy "Ole" co wprowadza bardzo miłą atmosferę. Następnie odbył się mecz waterpolo, w którym również Pan Tomasz zdobył aż 5 bramek dla swojej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 9:5.

12.08 waterpolo, Berlin green park, Bulgaria

O godzinie 16 rozpoczęliśmy popołudniowa gimnastykę. Następnie udałam się na mecz w rzutki, w którym udział wzięło 13 Polaków. Graliśmy w 201 punktów, jeden Pan zdobył właśnie ten wynik. Większość uczestników w świetnych nastrojach udała się z nami na mecz siatkówki. Ze względu na dużą liczbę osób stworzyliśmy 3 teamy. Graliśmy, kibicowaliśmy i świetnie się bawiliśmy. :)