Blogi Podróżników Nasze Figloklubowe wspomnienia

25paź/180

8 sierpnia 2018 w Guitart Central Park

Dziś urządziliśmy dzień naukowca. Wspólnie z Kacprem, Oliwią, Maćkiem oraz Wiktorem wykonywaliśmy wiele ciekawych eksperymentów. Najpierw w misce urządziliśmy wyścigi kartonowych łódek z napędem na płyn do zmywania naczyń. Potem przyszła pora na chemiczne jojo. Wspólnie z dziećmi do kubka wysypaliśmy sodę oczyszczoną oraz ostrożnie dodaliśmy oleju. Następnie w drugim kubku wymieszaliśmy ocet z barwnikiem spożywczym. Teraz wystarczyło dodać krople octu do mikstury z wody i oleju i obserwować jak krople wędrują z góry na dół i spowrotem. Dzieci zafascynowane oglądały to zjawisko i co chwilę dodawały nowe krople. Na koniec zostawiliśmy jeszcze 2 eksperymenty. Wcześniej do jednego kubka nalałem wody o połączyłem papierowymi wstążki z kilkoma pustymi. Sprawdzając co chwilę stan wody mogliśmy się przekonać że stopniowo wyrównuje się we wszystkich kubkach. Taki dzień musieliśmy zakończyć wybuchowo, więc wspólnymi siłami ulepiliśmy z plasteliny wulkan. Do środka wyrzuciliśmy sodę oczyszczoną oraz żółty i czerwony barwnik spożywczy. Każdy chciał być tym który doleje do naszego wulkanu ocet powodując erupcję, więc wszyscy zrobiliśmy to wspólnie. Teraz wystarczyło tylko podziwiać erupcję i posprzątać po całej zabawie.

18paź/180

8 sierpnia 2018 w Best Cap Salou

O godzinie 9:50 wbiegłam na spotkanie informacyjne przebrana za Indianina i opowiedziałam dzieciom o tym co wydarzyło się w nocy. Mianowicie z zagrody w wiosce, w której jestem wodzem uciekły wszystkie bizony.... Poprosiłam wszystkie dzieci o pomoc w poszukaniu ich i zaprowadzeniu porządku w wiosce. Następnie zaprosiłam dzieci do stolika, aby mogły ze mną kolorować w trakcie spotkania. O godzinie 11 przyszła szóstka dzieci do figloklubu. Jednak zanim zaczęliśmy szukać bizonów każdy z nas musiał przeistoczyć się w Indianina z krwi i kości i tworzyliśmy swoje własne pióropusze. Użyliśmy do tego wszystkiego co mogło się nadać do stworzenia świecącego, rzucającego się w oczy indiańskiego nakrycia głowy, czyli przede wszystkim kolorowych piór. Kiedy każdy już miał gotowy swój pióropusz ruszyliśmy wykonać zadanie. Każdy dostał ogonek, który miał sobie przyczepić za spodnie- zabawa polegała na tym, aby gonić się nawzajem i je sobie je w biegu wyciągać. Na koniec każdy dostał indiańską naklejkę do swojej figlolegitymacji oraz magnes. O godzinie 12 przeprowadziłam razem z Albą, hiszpańską animatorką aqua aerobik. Gościom bardzo podobało się, że prowadzimy go razem, było dwa razy więcej energii. Na koniec wskoczyłyśmy do basenu przy dopingu gości, każdy podszedł do środka koła i na hip hip hura wykrzyknęliśmy wszyscy "AQUA GYM"!

P_20180808_112224

P_20180808_112230

O godzinie 15 stawiłam się na zbiórce w recepcji na spacer do centrum Salou. Przyszło około 25 osób. W pierwszą stronę szliśmy ulicą, abym mogła pokazać Państwu najważniejsze miejsca po drodze. Naszym celem był kolorowy napis Salou w centrum- tam zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i spotkaliśmy się tam dwie godziny później po czasie wolnym, aby razem wracać do hotelu wybrzeżem. Byliśmy na miejscu po godzinie 19.

P_20180808_161839

O 21 odbyło się mini disco, które rozpoczęło się mini zabawą dla wszystkich dzieci- zwycięzca otrzymał worek. Po mini disco z piosenkami "Aramzam zam", "Chocolate", " Veo veo" oraz piosenką figloklubową przyszedł na scenę dinozaur Hugo.

Zakres tematyczny: Best Cap Salou Brak komentarzy
11paź/180

7 sierpnia 2018 w Kemal Bay

Rano odbył się mecz siatkówki - zagralismy w 2 drużyny hotel Kemal Bay vs. Green Hill. wygrala oczywiście drużyna z Kemala! :)

Po południu odbyła się piana party w amfiteatrze - humory nam dopisywały i wszyscy świetnie się bawili!

20180807_164205

Zakres tematyczny: Kemal Bay Brak komentarzy
2paź/180

3 sierpnia 2018 w Port Marina

Tak bawiliśmy się w sierpniu w Port Marina! :)

Zakres tematyczny: Port Marina Brak komentarzy
28wrz/180

29 lipca 2018 w Apollon

Równo o godzinie 10 rozpoczął się dzisiejszy dzień artysty. Była z nami Julka która na Kos zostaje aż dwa tygodnie, a minął dopiero tydzień. Była też Tosia i Zosia dwie siostry, Szymek, Max i mała Maja z mamą. Wszyscy uwielbiają rysować i idealnie się złożyło bo dziś przecież dzień artysty. Rozpoczęliśmy tworzenie prac z plasteliny! Każdy ulepił na swojej kartce jedną główną rzecz- był basen, kotki, króliczki, kosmita a nawet żyrafa! Następnie do naszych dzieł domalowalismy tło. Kolejnym zadaniem było stworzenie artystycznych kamieni i nadanie im nazw. Jeden z nich nazywał się „zabójcza twórczość” i był naprawdę zabójczo piękny! Był to kamień Julki. Po tak poważnym zadaniu przyszedł czas na coś luźnego czyli- karykatury i wiele śmiechu podczas ich rysowania. Nie codziennie widzi się przecież za duże nosy i zeza u swoich kolegów i koleżanek! Czas zleciał błyskawicznie i przyszła pora na przerwę na obiad- w końcu artyści muszą mieć siłę!

IMG_9211 IMG_9212 IMG_9213

Po południu dołączyło do nas wiele nowych dzieci. Było nas aż 12 osób! Dlatego porozmawialiśmy trochę o sobie, jak mamy na imie i co lubimy robić. Następnie zrobiliśmy swoje figloklubowe legitymacje. Każdy narysował tam swoją podobiznę oraz zebrał podpisy przyjaciół z figloklubu. Wpisaliśmy tez pierwszy dzień tematyczny: Dzień artysty! :) kiedy już lepiej się poznaliśmy, rozpoczęliśmy tworzenie. Każdy rysował fragment całości - całego jednego obrazu. Niektórzy mieli za zadanie namalować niebo, inni środek obrazu, a jeszcze inni ziemie/piasek/ocean. Wyszedł z tego naprawdę abstrakcyjny twór! :) Został następnie wyeksponowany na mini disco wraz z pracami z rana. Ostatnie minuty spędziliśmy na placu zabaw, bo wyczulonego potrzebę „wyszalenia się” naszych artystów, ;)

Nowy turnus, który przybył do nas wczoraj, okazał się niesamowity! Na animacjach było dużo dzieci, ale mini disco przerosło nasze oczekiwania! Było nas około 30, ledwie zmieściliśmy się na naszym parkiecie. :)) Była to największa zabawa jaka do tej pory miała miejsce w Apollonie.

Zakres tematyczny: Apollon Brak komentarzy
27wrz/180

28 lipca 2018 w Port Marina

Po południu w naszym hotelu odbył się dzień chemika. 13 figloklubowiczów przyszła porobić różne doswiadczenia. Robilismy różne masy, próbowalismy mieszać różne składniki ze sobą obserwując, co się z nimi stanie. Największe zainteresowanie uzyskało różowe(magnatowe) mydło! Na koniec robilismy slime. Każdy dostał swojego do domu. Żaden chemik nie wrócił bez brudnych ( ale pachnących) rąk do domu ;D

Wieczorem dla naszych najmłodszych odbyło się Minidisco, na którym Kuba z Adamem zrobili pokaz tańca do piosenki Swish Swish !

Zakres tematyczny: Port Marina Brak komentarzy
26wrz/180

27 i 28 lipca 2018 w Kiani Beach

27 lipca 2018

Dzień morza i oceanu w upalny dzień? Taaaaak to doskonały pomysł! Udaliśmy się na plażę w poszukiwaniu krabów, krewetek oraz ryb. Dla Leny, Elsy, Dawida i Patryka zadanie okazało się bardzo łatwe. Wszystkie stworzenia znaleźli w mgnieniu oka. O godzinie 12 udaliśmy się nad basen i tak rozegraliśmy mini golfa.

Po południu przyszedł czas na stworzenie własnego akwarium. Dziewczynki postawiły na syreny w wielkim oceanie, a chłopcy na rekiny pożerające rybki. Przed godziną 18 zrobiliśmy wystawę naszych dzieł i wszystkim one się bardzo podobały.

Wieczorem odbyło się mini disco oraz dyskoteka z okazji pełnego zaćmienia księżyca, podczas której Marcel stał się królem parkietu.

28 lipca 2018

Dzisiaj w naszym hotelu odbył się dzień masek. Rano wszyscy zebraliśmy się w barze, by przygotować sobie maski. Pod koniec bloku przedpołudniowego urządziliśmy mini pokaz mody, w którym wszyscy prezentowali swoje maski.

Po południu mieliśmy malowanie twarzy. Kreatywność dzieciaków nie zna granic! Jaś poprosił o narysowanie blizny oraz okularów, tak jak Harry Potter. Adaś natomiast poprosił białą twarz i czarne jej rysy. A Dawid o zielonego potworka ze znanej gry. Dziewczynki wolały tradycyjne rysunki, tęczę czy motyle.

Wieczorne mini disco jak zawsze przyciągnęło wielu chętnych. Zaraz po nim rozpoczął się pokaz tańca brzucha, w którym pod koniec polskie pary brał aktywny udział.

--

O godzinie 10:30 nasi goście mieli okazję rozpocząć dzień od zajęć Body Balance. W tym samym czasie odbywały się lekcje darmowego nurkowania z akwalungiem, w których brało udział 10 osób. O godzinie 11 odbył się ulubiony przez wszystkich mecz siatkówki, o 11:30 aqua aerobic, w którym brało udział ok. 12 osób. O 12 rozegraliśmy bardzo emocjonujący turniej tenisa stołowego. Pan Mariusz zajął w nim pierwsze miejsce deklasując konkurencję. Na drugim miejscu podium stanął Pan Maniek, trzecie miejsce należało do Pana Krzyśka a czwarte do Pana Stephana.

O godzinie 16:00 rozpoczęliśmy water polo, w którym brało udział 6 osób. Gra byla zacięta, panowie dawali z siebie wszystko :) A na koniec meczu i animatorki wylądowały w wodzie... Po krótkiej przerwie na zmianę stroju, o 17:15 odbyła się II edycja naszego teleturnieju Rainbownerzy! Frekwencja była niesamowita, aż 15 uczestników stawiło czoła pytaniom, które doprowadziły ich do zwycięstwa. Niebiescy wygrali!

Zakres tematyczny: Kreta, Kiani Beach Brak komentarzy
25wrz/180

27 lipca 2018 w Playacalida

Do wielkiego statku "miniClubu" zebrały się dzieci, które stworzyły swoje wymarzone pirackie kapelusze. Mazaki, naklejki latały wszędzie, tak burzliwa wyglądała praca. Bo męczącej pracy nadszedł czas na piracki podwieczorek. Dzieci piekły i ozdobiły swoje własne ciasteczka kolorowymi, jadalnymi masami. Następnie przyszedł czas na zabawy wodne.

Popołudnie rozpoczęło się od szybkiego turnieju karcianego. Bo krótkiej grze stolikowej przyszedł najbardziej oczekiwany czas każdego pirata, czyli poszukiwanie skarbu. Dzieci bardzo dokładnie sprawdzały każde centymetr hotelu, aż udało się odnaleźć wszelkie złote monety, które później trafiły do każdego Pirata.

Na podumowsnie całego dnia obyło się mini disco, a później dzieci dostały dyplomy za odnalezienie skarbu. Następnie odbyło się wieczorne show.

24wrz/180

25 lipca 2018 w Port Marina

Rano zjęcia zaczęlismy od Aqua Dance, basen był przepełniony tancerzami! Potem przyszedł czas na rozpoczęcia dnia księżniczki i rycerza. W tym dniu brało udział 10 księżniczek i jeden rycerz. Zadania rozpoczęły się od wykonania sobie królewskiego stroju- koron. Każdy zrobił jaką tylko chciał, dzięki czemu wszytskie księżniczki miały oryginalne, wyróżniające się tiary.

Po południu ciąg dalszy dnia księżniczki. Już o 16.00 zaczęlismy naukę królewskich manier. Wszyscy nauczyli się zasad savoir vivre, oprócz tego nauka chodzenia z książka na głowie i wiele innych zadań. Po nauce przyszedł czas na zabawę. Teraz szansę na wykazanie się dostal rycerz, ponieważ odbyła się bitwa rycerska na balony wodne, oczywiscie głównym celem była pani animatorka :D Po stoczonej bitwie czekała na nas wyjątkowa okazaja, ponieważ jedna z naszych księżniczek miała slub w hotelowym ratownikiem. Wykonalismy dla niego koronę oraz obrączki. Alicja byla wniebowzięta.

Wieczorem odbyło się minidisco w postaci dworskiego balu!

Zakres tematyczny: Port Marina Brak komentarzy
21wrz/180

24 lipca 2018 w Orchidea

Blok dziecięcy rozpoczął się o godzinie 10:00. Brało w nim udział 6 dzieci z Polski. Zostaliśmy odkrywcami i poszukiwaliśmy skarbu na terenie całego hotelu, który był wielka afrykańska sawanna. Każdy z nas stworzył odznakę podróżnika, dzięki której stał się prawdziwym odkrywca. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, z zaciekawieiem przemierzając szlak wyprawy.

Po południu zajmowaliśmy się dekorowaniem sali figloklubowej, aby każdy mógł zostawić w niej coś swojego po swoim wyjeździe. Dzieci bardzo chętnie robiły prace , którymi potem udekorowalismy sale i zrobiliśmy wystawę artystyczna. Aqua aerobik odbył się o 16:15, w zajęciach wzięły udział 4 osoby z Polski.

Zakres tematyczny: Albena, Orchidea Brak komentarzy