Blogi Podróżników Nasze Figloklubowe wspomnienia

28wrz/180

29 lipca 2018 w Apollon

Równo o godzinie 10 rozpoczął się dzisiejszy dzień artysty. Była z nami Julka która na Kos zostaje aż dwa tygodnie, a minął dopiero tydzień. Była też Tosia i Zosia dwie siostry, Szymek, Max i mała Maja z mamą. Wszyscy uwielbiają rysować i idealnie się złożyło bo dziś przecież dzień artysty. Rozpoczęliśmy tworzenie prac z plasteliny! Każdy ulepił na swojej kartce jedną główną rzecz- był basen, kotki, króliczki, kosmita a nawet żyrafa! Następnie do naszych dzieł domalowalismy tło. Kolejnym zadaniem było stworzenie artystycznych kamieni i nadanie im nazw. Jeden z nich nazywał się „zabójcza twórczość” i był naprawdę zabójczo piękny! Był to kamień Julki. Po tak poważnym zadaniu przyszedł czas na coś luźnego czyli- karykatury i wiele śmiechu podczas ich rysowania. Nie codziennie widzi się przecież za duże nosy i zeza u swoich kolegów i koleżanek! Czas zleciał błyskawicznie i przyszła pora na przerwę na obiad- w końcu artyści muszą mieć siłę!

IMG_9211 IMG_9212 IMG_9213

Po południu dołączyło do nas wiele nowych dzieci. Było nas aż 12 osób! Dlatego porozmawialiśmy trochę o sobie, jak mamy na imie i co lubimy robić. Następnie zrobiliśmy swoje figloklubowe legitymacje. Każdy narysował tam swoją podobiznę oraz zebrał podpisy przyjaciół z figloklubu. Wpisaliśmy tez pierwszy dzień tematyczny: Dzień artysty! :) kiedy już lepiej się poznaliśmy, rozpoczęliśmy tworzenie. Każdy rysował fragment całości - całego jednego obrazu. Niektórzy mieli za zadanie namalować niebo, inni środek obrazu, a jeszcze inni ziemie/piasek/ocean. Wyszedł z tego naprawdę abstrakcyjny twór! :) Został następnie wyeksponowany na mini disco wraz z pracami z rana. Ostatnie minuty spędziliśmy na placu zabaw, bo wyczulonego potrzebę „wyszalenia się” naszych artystów, ;)

Nowy turnus, który przybył do nas wczoraj, okazał się niesamowity! Na animacjach było dużo dzieci, ale mini disco przerosło nasze oczekiwania! Było nas około 30, ledwie zmieściliśmy się na naszym parkiecie. :)) Była to największa zabawa jaka do tej pory miała miejsce w Apollonie.

Zakres tematyczny: Apollon Dodaj komentarz
Komentarze (0)

Brak komentarzy.


Zostaw komentarz

Connect with Facebook

Trackbacks are disabled.